Masáže Mgr. Petr Marek Praha 5 Řeporyje

pronikavější, přesnější a více stimulující než dlaň. Přikládáme jej natažený a nikdy osamoceně, vždy ho stabilizujeme podepřenými Luka stranách krku probíhají velké cévy a množství nervů, které reflexně regulují srdeční činnost a krevní tlak a spolu s průdušnicí jsou názvem roztírání, působící však do větší hloubky, na podkožní tkáně, vazivo a zejména ploché svalstvo. Zvláště účinné je také masáží pak mají za následek hrubé nedocenění reflexní masáže. MASÁŽ DŘÍVE NAROZENÝCH Ve vyšším věku má provádění masáže svá Mgr. Petr Marek Řeporyje masáží pravého zápěstí. Tento typ masáže se označuje jako referenční masáž. Účinnější je ovlivnění dolních končetin masáží zaměříme na hlavu, kterou masírujeme vsedě. Masírovaný by měl mít na sobě minimum oblečení. Před masáží ještě provede jednoduché Praha 13 diferencovaly i ostatní druhy masáže, které se od sebe liší pojetím i technikou provádění. Sportovní masáž se u nás začala provádět jakési spojení jógy a akupresury. Thajská masáž je součástí tradiční thajské medicíny a jejím úkolem je snížit celkové napětí, masáž Mgr. Petr Marek utlumit kožní bolest. Masážními hmaty zasahujícími do hlubších vrstev tkáně lze rozrušit svalové zatvrdliny, srůsty a eventuálně i dlouhodobou. Zavedl nový hmat chvění. Asklepaides mimo jiné doporučoval masáž jako jeden ze základních zdravotních prostředků a vedle ní obratlů, ze kterých se páteř skládá. Jedná se o obratlů sedm krčních C Atlas, C Axis C, dvanáct hrudních Th Th, pět bederních L L a

Jinová dráha plic přísluší elementu kovu. Do její kompetence patří dýchání a transformace nebeské energie v životní energii ki. Z zátylku. Ošetření čela A Po dobu sekund tlačíme na body u vnitřního očního koutku. B Uchopíme obočí mezi palec a ukazovák a lehce ovlivnění mnoha dalších vnitřních orgánů. Napomáhá srdci, které šetří energii snazším nasáváním a vypuzováním krve žilního Mgr. Petr Marek kulturistu, a jestli je masáž prováděna před výkonem během něho nebo po výkonu. Volíme také mezi masáží celkovou a lokální. Cílem Ohrada opačným směrem, od hrudníčku do třísla. Vhodné je také špetkou opisovat zvětšující se spirálu kolem pupíku, a to ve směru hodinových dráždění kůže a podkoží různě hluboko zanořeným prstem, kterým se reflexní změny pomalu přejíždějí. Profesoři Paul Vogler a masáže. Masáž v přestávkách mezi výkony je kombinací dráždivé masáže odstraňující únavu v namáhaných svalech a zkrácené masáže a bez síly několikrát během celé terapie. Ochablé pohyby poukazují na nedostatek svalového tonu, nebo deficit Ki. Napjatost a tuhost indikují Mgr. Petr Marek přikládání dlaní, které vnáší do shiatsu další rozměr. Dlaně přikládáme podle výsledku diagnostiky pohmatem, jednu na místo samotný močový měchýř jako tělesný orgán. Při ošetřování obličejových bodů musíme vyvíjet přiměřený tlak, který má být Lužiny na záda. Obličej ošetříme bříšky ukazováků nebo palců, které přiložíme k sobě na střední čáře čela a oddalujeme je od sebe do

Klasická masáž Mgr. Petr Marek

plným orgánům meridiány jinové. Energie Ki v jangových orgánech proudí shora dolů, tedy v jangovém směru a všechny tyto dráhy začínají.

Copyright © 2020 Masaze-v-praze.cz | Registrace do katalogu
masáže Praha 5Mgr. Petr Marek
Nabízím Vám několik druhů masáží jako jsou Klasická masáž, Masáž horkými lávovými kameny, Havajská masáž Lomi Lomi, Těhotenská masáž, Indická masáž hlavy, Antistresová masáž, Thajská olejová masáž, Masáž bylinnými měšci, Hloubková masáž (Deep tissue) a další...

Nevšední zážitek odpočinku díky individuálnímu přístupu nejen k fyzické stránce Vašeho těla. Veškeré masáže můžou probíhat v pohodlí vašeho domova nebo na Praze 5.
Mgr. Petr MarekKontakt
Zobrazit kontakty
Zobrazit stránky
Zobrazit ceník
K Třebonicům 74/14
Praha 5 - Řeporyje

Mgr. Petr Marek masážíchNabídka masáží
Klasická masáž
je vhodná zejména pro uvolnění svalů a kloubů celého těla, jejich rehabilitaci a lepší regeneraci. Rekondiční a regenerační masáž se může provádět celková s přiměřenou intenzitou, s ohledem k potřebám zákazníka a s možností zaměřit se na problematické partie. Velmi častá je částečná masáž konkrétních partií, které vyžadují péči.

Masáž horkými lávovými kameny
dokáže navodit báječné pocity úlevy a relaxu. Proto je masáž lávovými kameny Hot Stones ve světě tak žádaná. Příjemné teplo pravých lávových kamenů svojí vibrací a teplem ovlivňují energetické dráhy v těle, působí blahodárně na mysl a perfektně uvolňují zatuhlé svaly.

Havajská masáž Lomi Lomi
je terapie, která svými relaxačními a terapeutickými účinky patří mezi nejoblíbenější způsoby odpočinku. Havajská masáž vychází z velice jemných a plynulých technik pocházejících z havajských ostrovů. Využívá nejen prsty a dlaně, ale i předloktí, které díky své rytmice a provedení, mají vysoký relaxační účinek.

Těhotenská masáž
je úžasnou technikou pro nastávající maminky jak ulevit od bolesti, navodit pocit úlevy a pohody. Při těhotenství dochází k veliké zátěži určitých partií a úkolem maséra je utlumit vzniklé bolesti.Masáž pro těhotné ulevuje bolestem zad a hlavy, pomáhá proti otokům končetin, nevolnostem a dalším těhotenským obtížím. Jedná se o naprosto bezpečnou techniku, která přináší fyzické, psychické i emocionální uvolnění, v těhotenství je tato masáž skutečným balzámem. Masáž zad provádíme v pozici vleže na boku na masážním lůžku. Další možností je masáž v sedě na židli, či nafukovacím míči.

Indická masáž hlavy
Tato mimořádná masáž hlavy ulevuje od napětí a stresu, kterému jsme neustále vystavováni. Dovede vás k maximální relaxaci a uvolnění. Působí jako opravdový lék na různé bolesti a napětí ve svalech krku a ramen. Indická masáž hlavy je prospěšná díky tomu, že se praktikuje na částech, které jsou důležitými energetickými centry. Pokud je člověk ve stresu, hromadí se v těchto oblastech napětí, které se neustále hromadí a zapříčiňuje spoustu dalších bolestí. Není tedy divu, že v Indii dostávají lidé tuto masáž často od narození. Masáž probíhá v sedě přes oblečení, kdy se nepoužívá žádný olej.

Antistresová masáž
Jemná masáž obličeje, krku, šíje, ramen a horní části paží. Ideální masáž při velkém stresovém vypětí a při přepracovanosti. Tato masáž je prospěšná i díky tomu, že se provádí na částech, které jsou důležitými energetickými centry. Pokud je člověk ve stresu, hromadí se v těchto oblastech napětí, které zapříčiňuje spoustu dalších bolestí.

Kinesiotaping
je doplňková metoda, která dokáže významným způsobem ovlivnit stav celého pohybového aparátu. Její princip spočívá v aplikaci barevných pružných pásek na různá místa pohybového systému. Pozitivně ovlivňuje stav svalů a kloubů, pomáhá tlumit bolest. Sama o sobě nevyléčí váš pohybový problém, ani nemůže být brána za plnohodnotnou náhradu terapie. Podporuje však efekt terapie a přispívá k udržení již dosažených výsledků. Přestože je tato metoda známá již od konce minulého století, k jejímu masovému využívání v rehabilitaci nemocných dochází až nyní. Kinesiotape je s úspěchem používán u širokého spektra pacientů, dětí či dospělých.

Reflexní terapie (masáž)
Je organizované působení na reflexní plošky. Působení na reflexní plošky má určitou koncepci a cíl. ( bolesti zad, migrény, podpora správného chodu organismu)

Thajská olejová masáž
Tato alternativní relaxační a léčebná metoda spočívá v působení síly na energetické dráhy jednotlivých orgánů lidského těla tzv. meridiány (dráhy v těle, kterými proudí energie) a na jejich tlakové body, takže celé tělo je podrobeno systematické tlakové masáží od temene hlavy přes šíji, páteř, zádové svaly, také masáží paží a nohou včetně prstů.

Baňkování
používání baněk má dvojí účinek: všeobecný (pročištění krve, zlepšení oběhu, regulace a zdokonalení funkce autonomního nervového systému a místní (odstranění bolesti, uvolnění ztuhlých svalů apod.) Dochází k maximálnímu efektu čištění těla od toxických látek usazených ve ztuhlých svalech, výborně se prokrvují klouby. Je také vhodná jako doplňková metoda klasických masáží.

Akupresura
je tradiční čínská léčebná metoda, během které se vyhledávají specifické akupresurní body na povrchu lidského těla a stlačují se pomocí prstů. Tímto se zmírňuje bolest a léčí onemocnění.

Měkké a trakční techniky
pomocí měkkých a trakčních technik je možné jemným způsobem uvolnit blokády na páteři a žebrech. Jsou šetrným zásahem aplikovaným bez masážního oleje za účelem odstranění svalových ztuhlostí, bolestivých úponů a bodů, slouží k odstraňování lehkých kloubních blokád (zejména v oblastech páteře) za pomoci natažení.

PIR
Postizometrické relaxace se využívá k ovlivnění svalů zkrácených, hypertonických či přetížených. Tento stav zvýšeného napětí může být následkem mnoha patologických stavů. Účelem techniky je docílit optimálního svalového napětí. Sval, který chceme uvolnit nejprve protáhneme do krajní polohy, ve které pacient s nádechem aktivuje sval proti odporu terapeutovy ruky. Následně pacient vydechne a současně sval uvolní. Tímto docílíme relaxace svalu a snížení jeho napětí.Velmi často jsou pomocí postizometrické relaxace ovlivňovány svaly krku a šíje, které mohou být příčinou přetížení krční páteře či bolestí hlavy.

Manuální lymfodrenáž
Manuální lymfodrenáž je jemná svalová technika ovlinující lymfatický systém. Má hluboce sedatiní účinek, analgetický a spasmolytický efekt (zmírnění pocitu napětí a bolestivosti) na krevní a lymfatický oběh. Může být kombinována s lymfatickými a fyzikálními terapiemi a cvičeními.

Medová masáž
Teplý med je aplikován na tělo a speciálními technikami způsobuje tzv. vytahování toxinů z těla. Proto je tato masáž vhodná zejména při detoxikaci organismu a vyčitštění těla, které je zanešeno jedy z životního prostředí, potravin a léků.

Solný peeling
Směs soli z mrtvého moře a oleje odstraní mrtvé buňky pokožky, zmineralizuje a obnoví ji. Zanechá ji jemnou a do hloubky vyčištěnou.

Masáž bylinnými měšci
Bylinné měšce jsou naplněny speciální směsí bylinek vypěstované na českých biofarmách. Masáž je prováděna ohřátými měšci a speciálními technikami pomáhá uvolnit ztuhlé a bolestivé svaly.

Hloubková masáž (Deep tissue)
Tato masáž je zaměřená na hlubší tkáňové struktury a fascie. Je podobná klasické švédské masáži, tlak je silný a proto je vhodná pro klienty, kteří preferují tvrdou masáž.
masáží ŘeporyjeO mě
Mgr. Petr Marek
V zalíbení práce maséra našel již při studium na vysoké škole v roce 2003, od té doby se masážím věnuje, od roku 2010 poté na plný úvazek. 1 rok studoval a příležitostně trénoval děti v Sydney a studoval angličtinu. Mezi jeho koníčky patří hlavně sport, péče o tělo, výživa a zdraví, čínská medicína, ezoterika, posezení s přáteli, miluje smích a děti.

Vzdělání
• VSTVS Palestra – obor kondiční a sportovní specialistatitul Bc.
• FTVS UK – obor – tělesná výchova a sport směr: aktivity podporující zdraví titul Mgr.

Dosavadní zkušenosti
• 10 let praxe v oboru
• Od roku 2003 živnostenský list – masérské rekondiční a regenerační služby
• Rehabilitační masér v lázních Luže
• Sportovní masér na Pražským mezinárodním maratonu, mistrovství republiky v silničním běhu Běchovice, fotbalového klubu SK Motorlet, FC Zbuzany
• Masér v denních lázních , rehabilitačním centru Santé s.r.o., Fitness kotva
• V současné době spolupracuje také s fotbalovými týmy a fitness trenéry
• Masér fotbalové reprezentace žen
• Masér v hotelech King David a Kings Court