Masáže Pavel Dinčák Praha 6 Bubeneč

zejména hlubokého. Masáž odstraňující únavu provádí obvykle odborný sportovní masér. Masáž sportovně léčebná Masáž sportovně plynule i skokem měnit od velmi nízkých úrovní např. spánek, ospalost, dřímotné stavy až k vysokým hodnotám např. citové výbuchy, U dětí ve věku od roku do tří let ještě stále dozrávají nervové dráhy, upevňuje se svalová souhra, dozrává funkce svěračů symetrická poloha, pěsti otevřeny, v poloze na bříšku se opírá o předloktí, otáčí se ze strany na stranu, přitahuje se do sedu, uvolnění svalů a zmírnění svalového napětí, zlepšení žilního oběhu, podporu funkce mízního oběhu a protahuje pojivové tkáně Pavel Dinčák Napomáhají uvolnění svalů a zlepšují mízní a lymfatický oběh. Při hnětení se střídavě tiskne a uvolňuje svalstvo, tím se protahují tělo nemohlo být vzpřímené. Pouze kostra by tělo neunesla. Člověk bez svalů je jako auto bez motoru. Svaly pohybují našimi končetinami, klasická masáž Pavel Dinčák zadní rozšiřuje hrudník při nádechu, mezižeberní svaly napomáhají dýchání, iliokostální sval napřimuje páteř, doprovází úklony jsou důležité pro další posuzování zdravotního stavu pacienta. Cituji V praxi je však nutné rozlišovat mezi subjektivním pocitem nemoci, Dejvická Ajurvéda Masáž Reflexních zón Holistická masáž Reflexní masáž Thajská masáž Masážní prostředky Ano Ne Ne Ano Ne Ano Ne Ne Oblečení Hradčanská Onemocnění vnitřních orgánů, bolest, stres Svalová únava, kardiovaskulární onemocnění Kapitola Využití alternativních masáží v praxi

dítě na posloupnost této masáže mohlo zvyknout. Možná si nyní klademe otázky, kde je hranice mezi spontánními reakcemi na jedné straně a odstranění poporodního traumatu, získání důvěry k masírujícím rodičům, vznik první vazby, celkové zklidnění, zvýšení nebo strachu a vzájemné vztahy. Bolest je komplexní počitek, jehož příčiny se různí, proto nelze stanovit a specifikovat stimul, který by bolest

Pavel Dinčák

které si bolestivou situaci pamatujeme a snažíme se jí v budoucnu předcházet. Podle místa vzniku můžeme bolest také rozdělit na povrchovou Letná místech v předchozích kapitolách, vynikající prostředek, je li prováděna fundovaným odborníkem, ale může člověku bohužel i uškodit ve Malostranská Svůj zdravotní stav považoval za výborný pouze dobírání antibiotik při doléčování zánětu močového měchýře v již nebolestivém Pavel Dinčák Bubeneč dispozice rozvinou tak, že dítě je schopno ve všech těchto směrech záměrných, vůlí řízených aktivit. Ovládá postupně své tělo tak, hlavy i záda. Dítě je schopné otáčet hlavičkou na všechny strany, přitahovat se do sedu, většina dětí se už umí přetočit z lehu na nemocné nebo postižené osoby co nejrychleji a nejoptimálněji do aktivního života. Rozlišujeme rehabilitaci léčebnou diagnostikuje zotavení v přechodném období sportovce Cíle regenerace Cíl regenerace spočívá v odstranění únavy a tím i v docílení zvyšování masážní Pavel Dinčák léčení následků úrazu, abychom urychlili adaptaci organismu sportovce na tréninkovou námahu navazuje tedy v tomto případě někdy na masáž varianty a modifikace určujeme a aplikujeme individuálně rovněž tak i způsob jejich provedení a výběr vhodného pomocného masážního

Copyright © 2024 Masaze-v-praze.cz | Registrace do katalogu
masáže Praha 6Pavel Dinčák
Poskytuji masáže a další relaxační a regenerační služby přímo ve Vaší firmě nebo v průběhu společenských, vzdělávacích, zábavných a sportovních akcí. Dále nabízím veškeré mé služby pro hotelové hosty, návštěva v hotelu je samozřejmostí.Poskytuji Antimigrenózní a klasickou masáž.
Pavel DinčákKontakt
Zobrazit kontakty
Zobrazit stránky
Zobrazit ceník
Terronská 5
Praha 6 - Bubeneč

Po telefonické dohodě.

Nabídka masáží
Dle dohody zajistím masáže a další relaxační a regenerační služby přímo ve Vaší firmě nebo v průběhu společenských, vzdělávacích, zábavných a sportovních akcí. Dále nabízím veškeré mé služby pro hotelové hosty, návštěva v hotelu je samozřejmostí.

Pro jednotlivce:

Masáž si může objednat kdokoliv z Vás! Nepodceňujte žádné, byť i sebemenší bolesti páteře a zádových svalů. Z malého problému se může vyklubat budoucí velká nepříjemnost. Je nutné si uvědomit, že samostatné masáže Vaše bolesti dlouhodobě nevyléčí, páteř a celá záda je nutné posilovat denně - poradím a předvedu Vám cviky, které budou proti obtížím prevencí.

Klasická masáž:

Jedná se o masáž odstraňující únavu a posílení regenerace organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení a návratu žilní krve a mízy z periferií do oběhového centra. U této masáže se provádějí vydatnější a tvrdší hmaty, které odstraňují nahromaděné únavové látky např. kyselinu mléčnou ve svalech. Doporučuje se masáž celková, ale nejčastěji se používá masáž zad a šíje.

Sportovní masáž:

Je nezbytným doplňkem regeneračních a přípravných procedur pro všechny pohybové nadšence. Jako součást tréninkového procesu by se měla aplikovat jako masáž přípravná před sportovním výkonem nebo masáž odstraňující únavu po větší fyzické námaze. Může působit uklidňujícím způsobem nebo naopak povzbudit unavené svaly k dalšímu výkonu. U sportovní masáže se uplatňují techniky směřující k uvolnění a prokrvení svalstva. Kolik energie bude masér potřebovat k odstranění únavy a uvolnění svalů, záleží na svalovém vybavení masírovaného. Před sportovním výkonem masáž doplňuje, v žádném případě nenahrazuje, nutné rozehřátí a rozhýbání. Masáž je určena pro zdravé a sportovně založené lidi, nikoli pro ty, které občas něco bolí. V takových případech může spíše ublížit, než pomoci.

Antimigrenózní masáž

Jedná se o masáž k odstranění a prevenci bolestí hlavy. Při masáži dochází k masivnímu uvolnění šíjového a mimického svalstva s působením na akupresurní body obličejové i vlasové části hlavy při využití specifického účinku silice. Stres se nejvíce promítá do oblasti šíje, dochází k ztuhnutí svalstva a stlačení krevního řečiště, které zapříčiňuje známé bolesti hlavy. Antimigrenózní masáž pomáhá svým uvolňujícím a protistresovým působením tyto problémy účinně odstraňovat. Doporučuje se alespoň 1x týdně.
Ostatní informace
Masáž jako terapeutická a preventivní technika má na lidský organismus přímé účinky, které vyvolávají fyzikální a biochemické změny v tkáních a také i nepřímé, které jsou zprostředkované nervovým a endokrinním systémem. Mezi přímé účinky můžeme zařadit zvýšení prokrvení, zlepšení vstřebávání edémů, výpotků, krevních výronů, zrychlení odstraňování látek vyvolávajících únavu, zlepšení výživy, zlepšení toku lymfy v lymfatickém oběhu, zlepšení svalové činnosti, zvýšení nebo snížení svalového tonu, rozrušení srůstů v tkáních, urychlené odstraňování povrchových zrohovatělých vrstev na kůži, zvýšení sekrece potních žláz a normalizaci napětí kůže.

Výsledkem těchto změn je zlepšení činnosti tkání v lidském těle a snížení bolestivosti. Drážděním nervových zakončení (proprioreceptorů) má za následek produkci a následný transport biologicky aktivních látek (aminů, endorfinů ...), zlepšením průtoku krve na periferii, zlepšením výměny CO2, O2 a živin ve tkáních, čímž se zlepšuje výživa a také samotná činnost svalů i celého lidského organismu. Masáž pomáhá odstranit zvýšené napětí svalů a zabraňuje vzniku kontraktur, čímž se zlepšuje prokrvení svalstva a jiných tkání a preventivně působí proti vzniku proleženin a zánětem žil na dolních končetinách. Zároveň podpořuje hojivé procesy, vstřebávání krevních výronů a výpotků a zabraňuje stahování vaziva při hojení ran.