Copyright © 2024 Masaze-v-praze.cz | Registrace do katalogu
masáže Praha západMiloslava Šestáková
Nejen prací živ je člověk. Na tohle moudro dost často zapomínáme. A hlavně! Nestaráme se o svoji tělesnou a psychickou schránku, která nám dost často dává najevo, že se jí to nelíbí, ale my tyto náznaky přehlížíme. A tak se každý den honíme, stresujeme a zapomínáme na odpočinek, relaxaci a regeneraci našeho těla po fyzické i psychické stránce.

Jednou z výborných, starobylých a osvědčených technik relaxace a regenerace je masáž. Má vliv na správné funkce oběhového systému a průtok krve celým tělem. Pokožka je prokysličena, svaly lépe regenerují, tělo je uvolněné a toxické látky se odplavují pryč z těla. Psychická pohoda, kterou pocítíte díky dotekům, příjemnému prostředí a uvolnění, ta je nenahraditelná.

To vše vám nabízím v nově otevřeném studiu ve Statenicích. Stačí jen zvednout telefon, domluvit si termín a můžete se těšit na příjemně strávené chvíle, které ještě ke všemu pomáhají vašemu zdraví.
Miloslava ŠestákováKontakt
Zobrazit kontakty
Zobrazit stránky
Zobrazit ceník
Ke Kulnám 371
Praha západ - Statenice

Miloslava Šestáková klasické masážeNabídka masáží
Klasická regenerační masáž
Zlepšuje krevní oběh a látkovou výměnu. Uvolňuje svaly a jejich ztuhlost, odstraňuje bolest. Podporuje mízní oběh a díky reflexním účinkům blahodárně působí na nervovou soustavu. Zlepšuje stav pokožky a zpomaluje vznik příznaků stárnutí. Blahodárný účinek masáže je možné pocítit na většině částí lidského těla. V první řadě na kůži, svalstvu, kloubech a šlachách, ale také na nervech, srdci, cévách, dýchacím aparátu, lymfatickém systému, na vnitřních orgánech a na některých žlázách.

Havajská masáž
Zaměřuje se nejen na fyzický aspekt ozdravění lidského těla (stimulace krevního oběhu a lymfatického systému, podpora přirozené detoxikace těla, uvolnění kloubů, odstranění bolesti a stažení svalů), ale také na rozvoj psychické a duchovní roviny. Tato ojedinělá metoda je odpradávna praktikovaná na Havajských ostrovech jako rituální masáž. Našla své základy ve stejnojmenném tradičním tanci, kde se jako hlavní prvek užívá pohybů předloktí. (Lomi Lomi – havajsky předloktí).

Havajská masáž se právem považuje za perlu mezi masážemi. Umí očarovat luxusem, výjimečností a originalitou.

Breussova masáž
Breussova masáž je jemná energetická masáž s regeneračními účinky na páteř. Vyživuje ploténky, zlepšuje prokrvení, výživu i okysličení jednotlivých obratlů. Breussova masáž je pomocná diagnostická technika a masážní metoda, která uvolňuje napětí a tenzi okolo páteře a odstraňuje bolesti zad. Páteř je po masáži zrelaxovaná, obratle jsou ve správné poloze a klient prožívá pocit hluboké fyzické i psychické úlevy. Breussova masáž podporuje klidný spánek, detoxikaci a regeneraci organismu. Úspěšně se také používá jako pomocná metoda při různých onemocněních páteře.

Trigger points
Spoušťové body (Trigger pointy) jsou charakteristické změny lokálního svalového napětí, nadměrně dráždivá místa ve svalech (uzlíky), které způsobují bolest a omezení pohybu. Bolest se často neobjevuje v místě postiženého svalového snopce, nýbrž na zcela jiném místě (tzv. přenesená bolest). Vznikají například při nadměrné námaze, stereotypním pohybu (profesionální řidiči, maséři, tenisté, skateboardisti, sezení u počítače………), nervovém vypětí. Pokud dojde k jejich ošetření (manuálním tlakem, prohříváním, protažením….), klientovi se viditelně uleví, jelikož bolestivé příznaky vymizí a on může bez problémů vykonávat běžné pohyby. Nejčastější diagnózy, u kterých se tato terapie využívá, bývají bolesti hlavy a krční páteře, syndrom bolestivého ramene, bolesti v bederní oblasti, v kyčelním kloubu a další.

Dornova metoda
Jedná se o šetrnou manuální terapii, kterou se mohou léčit onemocnění a problémy spojené s pohybovým aparátem. Velmi úspěšně vyrovnává rozdílnou délku dolních končetin a napravuje statiku těla. V přímé spolupráci s pacientem dochází k uvolnění blokád a bolesti okolo páteře, kyčelních kloubů, kolen, kotníků a ramen.

Příčinou nesprávných poloh obratlů mohou být fyzické potíže, jako např.sportovní úrazy, rozdílná délka dolních končetin, zkrácení svalů nebo i citové problémy člověka. Vzhledem k tomu, že Dornova metoda odstraňuje fyzické i psychické bloky, je považována za komplexní metodu řešící nejen příznaky, ale i příčiny problémů.

Kineziotaping
KINEZIOTAPING neboli tejpování znamená lepení pružných pásek na kůži. Je to metoda vhodná pro každého z nás.

Podle směru nalepení pásek a podle zvoleného napětí dovedeme svaly aktivovat nebo uvolňovat. Můžeme také nalepit pásky tak, aby zmírňovaly otoky, vyhlazovaly jizvy nebo pomáhaly ke správnému držení těla.

Tejpy se lepí na několik dní, kdy po celou dobu působí na danou část těla.

TEJPY Vám pomohou, ale v pohybu Vás neomezují. Mohou se i namočit a na jejich funkci se nic nezmění. Až doslouží, sundat je můžete sami.

Baňkování
Baňkování se používá při onemocnění pohybového aparátu a svalových problémech. Dochází při něm k velmi intenzivnímu prokrvování svalových tkání a buněk.

Baňkování je unikátní masážní technika též známá jako vakuoterapie. Indikujeme jej při akutních i chronických bolestech svalů a kloubů, revmatických potížích, k regeneraci kůže, při menstruačních bolestech. Stimuluje vnitřní orgány a napomáhá v počátku nachlazení, či zánětu průdušek.

Masáž proti celulitidě a formování postavy:
Celulitida vzniká z mnoha příčin a je velmi nepříjemným jevem, který obtěžuje mnoho dívek a žen. Vliv na ni má jednak vrozená konstituce těla, nedostatek pohybu, špatná činnost lymfatického systému, kouření, křečové žíly a metličky, sedavé zaměstnání, strava bohatá na tuky a cukry, antikoncepce, nedostatek tekutin……..atd.

Pravdou je, že v našich silách je možnost odstranit některé negativní vlivy a zlepšit tak svůj zdravotní stav. Aby nám to šlo lépe a motivace byla stoprocentní, k tomu napomůže ruční anticelulitidní masáž. Jako bonus ke zmenšení objemu problematických partií a k lepšímu a zdravějšímu vzhledu kůže dostáváte 120 minut relaxace, úžasných pocitů plných nádherné vůně tělových olejů spojených s příjemnými masážními hmaty.

Protahování
Stále více lidí má v současnosti potíže s bolestmi zad. Pokud jsou tyto bolesti nedostatečně ošetřené, může docházet k blokádám v celém pohybovém aparátu.

Blokády vznikají:

•přetížením – např. špatnou poloha při spánku, dlouhým sezením apod. Při častějším opakování mohou přejít do chronického stavu
•traumatem – při náhlém špatném pohybu
•reflexními pochody, při kterých se onemocnění vnitřních orgánů projeví blokádou určitých úseků pohybového aparátu

Při blokádě nejde jen o špatnou pohyblivost kloubu, ale dochází i ke změnám svalového napětí v okolí postiženého kloubu. Objeví se bolest, snížená posunlivost kůže, podkoží a svalových fascií, změny v rozsahu pohybu, změny prokrvení, projevy jako je pocení, chlad, teplo, atd.

Výsledkem správného protahování – strečinku je protažení zkrácených svalů a odstranění svalových nerovnováh. Protahování obnoví rozsah pohybu, funkci kloubu. Dochází také ke zlepšení svalové funkce, optimalizaci svalového napětí, zmírnění bolestí, zlepšení prokrvení protaženého svalu, zlepšení funkce páteře.

Pravidelné správné protažení působí preventivně, k blokádám tak nemusí vůbec dojít.

Poznámka: pro masáže jsou používány kvalitní masážní oleje
Ostatní informace
Vaše první návštěva:

Při první návštěvě mého studia ve Statenicích si naplánujeme čas na krátký rozhovor, na základě kterého, s ohledem na váš zdravotní stav, případné zdravotní potíže a vaše představy, vybereme masáž na míru tak, abyste se cítili po masáži maximálně zregenerovaní.

Doporučení před masáží:

Nepít před masáží velké množství tekutin (cca 1 hodinu před), nebýt těsně po jídle, žádný alkohol
Osprchovat se pro dobrý pocit při svlečení
Vytvořit si časový prostor dle předchozí domluvy